• Moje miasto, moja rodzina

18.12.2023

We wtorek 12 grudnia nasza szkoła była organizatorem konkursu "Moje miasto, moja rodzina", którego patronat objęło Towarzystwo Przyjaciół Zgierza. Była to już 21 edycja, a udział wzięli w niej uczniowie ze Zgierza i powiatu. Przedstawili ciekawe historie swoich przodków, pamiątki rodzinne oraz opowiadali o historycznych miejscach znajdujących się w sąsiedztwie Zgierza. Jury nagrodziło  uczniów, których historie przykuły największą uwagę i zainteresowanie. Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia za rok.

Organizator Paulina Janiszewska i Katarzyna Piechota - Łuczak

• Konkurs recytatorski "Świąteczne rymowanki"

18.12.2023

W czwartek, 14 grudnia uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w konkursie recytatorskim "Świąteczne rymowanki", zorganizowanym przez Miejsko- Powiatową Bibliotekę Publiczną im. B. Prusa w Zgierzu. Hania, Ala, Lilia, Kuba, Karol oraz Staś przepięknie zaprezentowali wierszyki o tematyce bożonarodzeniowej. Dzieciom należą się wielkie gratulacje za odwagę sceniczną, wspaniałą pamięć i świetną dykcję.

Szczególne gratulacje dla Jakuba Kantorka za zajęcie 2. miejsca oraz Lilii Jabłońskiej za zdobycie 3. miejsca. Brawoooo!

• Dzień Wolontariusza

17.12.2023

5 grudnia w Dniu Wolontariusza pragnę Wszystkim podziękować za zaangażowanie, za służbę i pomoc niesioną człowiekowi, za uśmiech, otwartość i czas, który dajecie podczas akcji. Drodzy wolontariusze! Zawsze można na Was liczyć, bo macie serce na dłoni. Niechaj Wasza działalność nadal Was uskrzydla i unosi ponad przeciętność. BRAWO WY.

Opiekun Szkolego Koła Wolontariatu Renata Gieraga

• Meldujemy wykonanie zadania!

17.12.2023

Akcja Szlachetna Paczka po raz siódmy zakończona sukcesem. Zebraliśmy aż 30 paczek oraz została kupiona nowa pralka dzięki hojności Darczyńcy. Kupiliśmy karty podarunkowe na łączną kwotę 1400 zł. Na twarzy obdarowanej Rodziny pojawiły się łzy wzruszenia i szczęścia. Nie mogli uwierzyć, że okazaliśmy taką pomoc. Dziękuję Wszystkim, którzy wsparli akcję bo to dzięki Państwu zapewniliśmy Rodzinie szczęśliwe Święta.

Dziękuję p. Ilonie Ślebodzie za pomoc i p. Katarzynie Targalskiej, która wraz ze swoją klasą zorganizowała kiermasz słodkości, z którego cały dochód został przeznaczony na zakup karty podarunkowe do Castoramy. Paczki zostały piękne zapakowane dzięki p. Katarzynie Targalskiej i p. Aleksandrze Zientarskiej.

Opiekun akcji: Paulina Janiszewska pedagog szkolny.

• Sprzedaż papieskich kremówek w szkole

17.12.2023

W miniony piątek w naszej szkole odbyła się kolejna akcja charytatywna, a jej wykonawcami było Szkolne Koło Wolontariatu. Członkowie koła sprzedawali papieskie kremówki. Mimo że był to piątek trzynastego, to wszystkim dopisywał dobry humor. Wydarzeniu towarzyszyła przyjacielska atmosfera. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, zaplanowane akcje.

Opiekun SKW Renata Gieraga

• Ozdoby choinkowe

15.12.2023

Karolina Patora, wychowawca świetlicy

• Wycieczka do Fabryki Bombek

14.12.2023

Klasy 3a i 3b wybrały się 12 grudnia na wycieczkę do Fabryki Bombek Szkło - DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z kolejnymi etapami produkcji bombek, zapytać się o codzienną pracę w zawodach potrzebnych przy produkcji. Na koniec sami spróbowali ręcznego ozdabiania swoich bombek.

Opiekunami były p. Aleksandra Zientarska, Katarzyna Targalska oraz Katarzyna Piechota - Łuczak.

• XXXI Rajd Mikołajkow

14.12.2023

W sobotę 9 grudnia uczniowie klas 3 i 2 wybrali się na XXXI Rajd Mikołajkowy organizowany przez SP 12 w Zgierzu. Dzieci wraz z opiekunami p. Katarzyną Targalską, Katarzyną Piechotą- Łuczak oraz Aleksandrą Zientarską ruszyli z Placu Kilińskiego ulicami Zgierza, trasa prowadziła przez Miasto Tkaczy gdzie podziwiały odremontowane domy. Nad stawem sprawdziły czy jeże śpią i czy kaczki nie są głodne. Atrakcją był przejeżdżający pociąg. Na końcu trasy czekał na dzieci Mikołaj. Na rozgrzanie była herbata i pączki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne. A na koniec każdy otrzymał słodką paczkę od Mikołaja. Za rok również wyruszymy.

• Warsztat Mikołaja

14.12.2023

Sala nr s1 zamieniła się 6 grudnia w Warsztat Mikołaja. Uczniowie klasy 3b odbyli warsztaty plastyczne podczas których wykonali upominki dla swoich najbliższych. Do współpracy dzieci zaprosiły Panią Dyrektor Annę Sadok. Miło jest otrzymywać prezenty, ale jeszcze przyjemniej je wręczać. Szczególnie jeśli są wykonane własnoręcznie.

Warsztaty przygotowały p. Katarzyna Targalska i Katarzyna Piechota - Łuczak.

• Szlachetna Paczka

14.12.2023

Kolejna akcja w ramach Szlachetnej Paczki okazała się wielkim sukcesem. Uczniowie klasy 3b wraz z rodzicami przygotowali słodkości na kiermasz. Bardzo dziękujemy wszystkim za zakup słodkiej cegiełki, która wspomoże zakup binu dla rodziny.

Opiekunem akcji była p. Katarzyna Targalska.

• Mistrzostwa Zgierza Szkół Podstawowych w minisiatkówce

13.12.2023

11.12. nasi sportowcy brali udział w Mistrzostwach Zgierza Szkół Podstawowych w minisiatkówce w Miejskim Ośrodeku Sportu i Rekreacji.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli wysokie drugie miejsce.

Gratulacje!!!

Sebastian Ostrowski

• Mikołajki w klasach 6A i 6B

08.12.2023

Klasy 6a i 6b mikołajki spędziły w świątecznym klimacie. Uczniowie obejrzeli spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza" w Teatrze Małym w Manufakturze. Przedstawienie poruszyło uczniów i zachęciło do uczestnictwa w życiu kulturalnym . Pozostały czas wspólnie spędzili integrując się ze sobą.