• Mikrofony od Rady Rodziców

28.02.2024

Pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za dar - dwa zestawy profesjonalnych, bezprzewodowych mikrofonów. Z pewnością zostaną one spożytkowane w odpowiedni sposób, pomogą w organizacji apeli, przedstawień i występów, tym samym wesprą rozwój kreatywności naszych uczniów. Dziękujemy

• 7B na siłowni

27.02.2024

26.02.2024 klasa 7B wybrała się do niecodziennej lokacji na zajęcia wychowania fizycznego; lekcja odbyła się na jednej ze zgierskich siłowni, uczniowie pod okiem profesjonalnego trenera trenowali sztuki walki. Tego typu zajęcia były oparte na poznawaniu podstawowych elementów karate, kick boxingu, judo czy boksu, jest to bardzo dobra odskocznia od tego, co robimy na co dzień na wf-u. To nowość dla uczniów, kto wie, może ktoś po tych zajęciach rozbudzi swoje zainteresowania i zacznie trenować sporty walki?

Zajęcia zorganizował P. Sebastian Ostrowski

• Zaczytana Szkoła

27.02.2024

Miło mi poinformować, że otrzymaliśmy certyfikat w ogólnopolskim konkursie Zaczytana Szkoła. Dziękuję wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczą w życiu biblioteki i biorą udział w organizowanych konkursach. Jesteście WIELCY :).

• Wycieczka do piekarni „Piotruś” w Ozorkowie

22.02. klasa VI B udała się na warsztaty do zakładu cukierniczo-piekarskiego.

Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza i cukiernika.

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka i poznać pracę piekarza. Podczas warsztatów dzieci miały okazję samodzielnie uformować i ozdobić słodkie bułeczki oraz pizzę. Uczniowie z ochotą i radością uczestniczyli w żywej lekcji, a własne wypieki zabrali do domu.

Dzieci wraz z wychowawcą dziękują firmie „Piotruś” za okazaną gościnność i miłą atmosferę oraz za poczęstunek dla każdego uczestnika.

• XVIII Międzyszkolny Konkurs dla szkół podstawowych klas 6-8 w języku polskim „Gastronomia francuska”

22.02.2024

XVIII Międzyszkolny Konkurs

dla szkół  podstawowych klas 6-8 w języku polskim

„Gastronomia francuska”

Temat : „SER W ROLI GŁÓWNEJ”

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych klas 6-8 województwa łódzkiego, którzy w wyznaczonym terminie zgłoszą chęć uczestnictwa  u organizatora.

Konkurs nie ogranicza się tylko do uczniów uczących się języka francuskiego. Adresatem może być każdy uczeń zainteresowany tematyką gastronomii francuskiej.

Konkurs organizowany jest w dwóch etapach i przeprowadzony w języku polskim, nadzorowany przez Komisję Konkursową powołaną przez Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi:

I etap teoretyczny: 07.03.2024 (czwartek) - podczas którego uczeń rozwiązuje test w języku polskim. Przedmiotem oceny będzie znajomość kuchni francuskiej. Czas trwania I części – 45 minut. Po I etapie, 10 laureatów zostanie zakwalifikowanych do II etapu.

II etap i podsumowanie konkursu połączone z rozdaniem nagród : 22.03.2024 (piątek) o  godz. 09.00, to praktyczna część konkursu, w tym roku  „Ser w roli głównej”. Może to być dowolny wyrób kulinarny związany z kuchnią francuską (potrawa, danie, przystawka, deser) sporządzony według własnego pomysłu, inspiracji, kreatywności. Aby przystąpić do II etapu, należy przygotować w domu z własnych produktów wymyśloną przez siebie potrawę i przynieść ją  na konkurs do ZSG. Informujemy, że w miejscu przeprowadzania konkursu nie ma możliwości podgrzania potraw. Przewidywany czas trwania II części - około 2 h.

Termin zgłoszenia do konkursu: 26.02.2024r. Osoba, która zdecyduje się na udział w konkursie, musi dostarczyć oświadczenie od rodziców.

Zapisy, oświadczenie do pobrania oraz więcej szczegółów u pani Anny Rosiak, w bibliotece szkolnej.

• Sztafeta czytelnicza

22.02.2024

W piątek biblioteka szkolna zaprosiła uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły do zabawy „Randka w ciemno z książką”. Akcja polegała na wybraniu i wypożyczeniu książki niespodzianki. Propozycje były podzielone na 4 grupy wiekowe: kl.I-III, IV-VI, VII-VIII, DOROŚLI.

Akcja została zrealizowana w ramach SZTAFETY CZYTELNICZEJ, której organizatorem jest Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego – Biblioteka Pedagogiczna w Zgierzu we współpracy ze szkołami z terenu miasta Zgierza, gminy Zgierz i powiatu zgierskiego. Głównym celem było zachęcenie młodszych i starszych do czytania oraz korzystania z zasobów bibliotek.

Bardzo dziękuję za pomoc uczniom klasy 7a, a w szczególności Oli i Oliwii.

Wszystkim, którzy dołączyli do akcji, życzę miłej lektury.

Do zobaczenia w bibliotece:)

• Charytatywny mecz hokeja

Prezydent Miasta Zgierza zaprasza na wyjątkowe spotkanie na lodzie

podczas którego zmierzą się drużyny TVN24 i Przyjaciele kontra

Hokejowa Reprezentacja Artystów. Wśród gwiazd na lodzie, które

wezmą udział w meczu, znajdą się między innymi: Antek Smykiewicz,

Jan Kliment,​ Kuba Wesołowski oraz Arleta Zalewska ​c​zy Tomasz

Olbratowski.

Data wydarzenia: 25.02.2024 r. godz. 17:00

Miejsce wydarzenia: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - ul. Wschodnia

2 (Hala wielofunkcyjna)

Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na leczenie:

* Bartka ze Zgierza (lat 18), który cierpi na dystrofię mięśniową

Duchenne’a – postępujący zanik mięśni,

* Piotra z Opoczna (lat 17), który cierpi na czterokończynowe

porażenie mózgowe,

* Idy z Opoczna (lat 16), która cierpi na mózgowe porażenie

dziecięce trzeciego stopniała.

Po zakończeniu meczu zaplanowana jest licytacja fantastycznych fantów,

wśród których znajdą się przedmioty z autografami znanych

osobistości, takie jak piłka z podpisem Jerzego Dudka, płyty

artystów muzycznych: Cleo, Doda, Dawid Kwiatkowski, Enej, Feel, gitara

akustyczna z autografem Piotra Kupichy, koszulka z autografem Mariusza

Czerkawskiego oraz vouchery na kurs tańca z Janem Klimentem i kolacja z

Piotrem Kupichą.

Cegiełki w cenie 30 zł - upoważniające do wstępu będą sprzedawane

przez wolontariuszy 25 lutego 2024​ r​oku przy wejściach do hali

lodowej w Zgierzu od godz. 15:30 (ul. Wschodnia 2).