• Wieczoru Talentów

28.01.2024

Ależ to był magiczny wieczór! Podczas wczorajszego (29.01) Wieczoru Talentów mieliśmy możliwość obejrzenia niesamowitych zdolności uczniów naszej szkołyWśród występujących pojawili się między innymi tancerze, wokaliści, instrumentaliści, ale powstały także wystawy prac plastycznych, zaprezentowano pokaz karate i wiele, wiele innych. Gratulujemy wszystkim talentu i pięknie dziękujemy za występy, a rodzicom z poświęcony czas i wsparcie akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach której odbyła się impreza Już jutro odbędzie się oficjalne podliczenie i podsumowanie zbiórki, która od grudnia trwała na terenie naszej szkoły

24.01.2024

W Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w zapasach w stylu wolnym nasi uczniowie zdobyli podium.

Złoty medal wywalczył Artashes Petrosyan z 6b, a jego młodszy brat Tigran Petrosyan z 5b srebrny medal.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć!

• Maraton zumby

19.01.2024

18 stycznia w naszej szkole odbył się maraton zumby. Wydarzenie połączyło nie tylko miłośników tańca, ale również tych, którzy wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bawili się wszyscy od najmłodszych uczniów szkoły, po rodziców i nauczycieli. Po zabawie wszyscy wyszli zmęczeni, ale z ogromnymi uśmiechami na twarzy.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji wydarzenia i tym, którzy znaleźli czas, żeby dołączyć do naszej charytatywnej akcji.

Warto pomagać!

• Lekcja biologii

15.01.2024

W minionym tygodniu uczniowie klas 6 rozwiązywali ciekawe zadania na lekcji biologii. Zespoły miały pełne ręce roboty, nie było miejsca na nicnierobienie.

Punkty przydzielane były w 3 obszarach:

- elektroniczna ruletka sprawdzała wiedzę ogólną na temat stawonogów;

-zadanie techniczne miało na celu ulepienie przedstawili owadów (gr. 1), przedstawila pajęczaków (gr. 2) lub przedstawila skorupiaków (gr. 3);

-ostatni element to uzupełnianie kart pracy z ciekawymi zadaniami i tekstem źródłowym.

Lekcje zakończyły się sukcesem, bo wszystkie oceny były pozytywne

• WF - na siłowni

11.01.2024

Dziś (10.01.) nasi uczniowie z klasy 5B mieli przyjemność wziąć udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia odbywały się na siłowni na sali przeznaczonej do sportów walk.

Zajęcia były skoncentrowane na rozwijaniu siły i sprawności ogólnej. W czasie lekcji pojawiły się również elementy sportów walki i rywalizacji w parach.

Zajęcia dla naszych uczniów i całe wyjście zorganizował P. Sebastian Ostrowski

• Koduj z Gigantami

Nasza szkoła wspiera 14. edycję akcji Koduj z Gigantami - Poszukiwacze Kodu!

- bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży od 7. do 18. roku życia.

To świetna okazja, aby wejść w świat kodowania i poszerzyć swoje umiejętności!

Uczniowie szkół podstawowych i średnich będą mieli okazję stworzyć własne gry i aplikacje w środowiskach i językach takich jak:

• Scratch
            • Minecraft
            • AppInventor
            • C#

Python Doświadczenie w programowaniu nie jest potrzebne - chęć do nauki wystarczy! Uczestnicy warsztatów poznają podstawy programowania pod okiem doświadczonych trenerów, a także będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi programiści

Zajęcia odbędą się w 27 stycznia oraz 11, 17-18 lutego 2024 Spotkamy się w placówce Giganci Programowania w Zgierzu ul. Długa 5 Zapisy odbywają się poprzez formularz:

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA, dlatego nie zwlekajcie z rejestracją.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje:

Prezydent Miasta Zgierza

Czekają na Was fascynujące wyzwania.

• Orszak Trzech Króli

08.01.2024

W dniu dzisiejszym (6.01.2024) nasza społeczność szkolna uczestniczyła w Orszaku Trzech Króli. Szkołę reprezentowało około 70 uczniów, Pani dyrektora Anna Sadok oraz nauczyciele. Wszyscy byli przebrani, za króli, pasterzy, anioły i Maryję. Wydarzeniu towarzyszyła świąteczna atmosfera a wokół rozlegały się kolędy. W radości ducha, idąc ulicą Długą do kościoła św. Katarzyny, mieszkańcy Zgierza celebrowali święto Objawienia Pańskiego.

• Wicemistrzynie Zgierza w piłce koszykowej dziewcząt

08.01.2024

W dniu 05.01.2024r. w hali MOSiR odbyły się Mistrzostwa Zgierza w Igrzyskach Dzieci w piłce koszykowej.

Nasza reprezentacja w składzie:

Amelia Sobolewska, uczennica kl. 6b

Natalia Krzewina, kl.6b

Gabriela Dorcz, kl.6b

Nikola Modrzejewska, kl. 6b

Maria Przybylak, kl.6b

Maria Wierzbicka, .kl.6b

Nina Strzelecka, kl. 5a

Kaja Knop, kl.5b

Natasza Gramsch, kl. 5a

Agata Kałuża, kl. 6a

Zajęła II miejsce.

Po dogrywce i zaciętej rywalizacji ze Szkołą Podstawową nr 5 przegrałyśmy 20:24.

Całej drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: I Jatczak

• Przedstawienie świąteczne

05.01.2024

W dniu 04.01. uczniowie klas 4-7 powtórnie odegrali przedstawienie świąteczne, tym razem dla specjalnych gości oraz rodziców. Mieliśmy zaszczyt gościć Prezydenta Miasta Zgierza Pana Przemysława Staniszewskiego, Sekretarza Miasta Zgierza Pana Roberta Chocholskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji Pana Marka Lipca, księdza kanonika Andrzeja Chmielewskiego, przedstawicieli Rady Osiedla Proboszczewice Lućmierz. Mimo tremy młodzi aktorzy spisali się na medal. Świąteczna atmosfera została podtrzymana. Wszystkich gościom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w wydarzeniu. Dziękujemy również zaangażowanym w spektakl uczniom oraz nauczycielom.