• "Nic dwa raz się nie zdarza i nie zdarzy (...)"

26.06.2023

Dziś swoją przygodę ze szkołą podstawową zakończyli uczniowie 3 klas ósmych. Piękne, wzruszające przestawienie z podziękowaniami za te lata przygotowali pod opieką swoich wychowawczyń: P. Małgorzaty Sieczkowskiej, P. Anety Andrzejczak oraz P. Ilony Ślebody. Pani Dyrektor Anna Sadok rozdała nagrody uczniom wyróżniających się w nauce, podczas oficjalnej uroczystości swoje świadectwa odebrali wszyscy ósmoklasiści. Złożono listy gratulacyjne i podziękowania rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły, reprezentacja klasy siódmej pożegnała starszych kolegów słodkim upominkiem. Nie obyło bez łez wzruszeń.

Drodzy absolwenci! Dziękujemy Wam za te 8 wspaniałych lat i życzymy powodzenia w kolejnym etapie edukacji. Pamiętajcie: zawsze jesteście w naszej szkole mile widziani 😊 Rozwijajcie się dalej i spełniajcie swoje marzenia 🙂

• Rewitalizacja ogródka dydaktycznego

25.06.2023

Jeszcze przed końcem roku szkolnego rozpoczęła się rewitalizacja ogródka dydaktycznego. Uczniowie bardzo się zaangażowali aby teren wokół szkoły wyglądał pięknie i był zadbany. A to dopiero początek. Głównym celem projektu jest chęć przybliżenia uczniom przyrody, poszerzanie wiadomości o uprawie roślin, które mają bardzo duży wpływ na stan otaczającego nas środowiska. Obserwacja, opieka nad roślinami i ich pielęgnacja ma przybliżyć uczniom świat przyrody i kształtować właściwe podstawy wobec środowiska. Opiekunami projektu są: Katarzyna Targalska, Ilona Śleboda i Renata Gieraga.

• W Polskę jedziemy...

Wakacje tuż, tuż, a wraz z nimi odwieczne pytania „Gdzie pojechać? Co zobaczyć?

Chcąc ułatwić sobie i innym podjęcie decyzji, uczniowie klasy 4b na języku polskim  przygotowali i zaprezentowali lapbooki poświęcone wybranym miastom w Polsce. Czwartoklasiści nie tylko zgromadzili ciekawe informacje, ale także przedstawili argumenty, dlaczego warto odwiedzić właśnie to miejsce. Wszyscy bardzo się postarali, a niektórzy tak przejęli się zadaniem, iż stworzyli naprawdę WIELKIE prace 😉

Aneta Andrzejczak

• First aid is better than last

12.06.2023

5 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego i edukacji dla bezpieczeństwa "First aid is better than last". Udział brały 3 klasy ósme. Uczniowie mieli wykazać się wiedzą z pierwszej pomocy w języku angielskim. Oto zwycięzcy:

1 miejsce 🥇Maria Janyska 8B

2 miejsce 🥈Amelia Pałągiewicz 8C

3 miejsce 🥉Lidia Świercz 8A

Gratulujemy zwycięzcom 👏👏👏

Organizator: Anna Słabęcka

• Literacka zgaduj - zgadula

07.06.2023

W maju czytający książki mieli okazję wziąć udział w konkursie "Literacka zgaduj - zgadula". Wpłynęły 2 poprawne odpowiedzi - cytat pochodził z książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Nagrody wędrują do Darii z 6b i Blanki z 5b. Gratuluję!

Z przyczyn niezależnych nie wszyscy mieli możliwość sprawdzić się i rozpoznać, skąd pochodzi konkursowy cytat. Dlatego przedłużam czytelniczą zabawę do 20 czerwca i proponuję jeszcze jeden fragment książki do rozpoznania. Kupon z wypełnioną odpowiedzią wrzucamy do skrzyneczki w bibliotece. Wśród prawidłowych odpowiedzi losowanie wyłoni zwycięzcę, do którego powędruje nagroda - książka.

Zapraszam do zabawy. A oto konkursowy fragment:

„To są nieocenione skarby – rzekł do nas po chwili. – Kluczyk ten otwiera wszystkie bez wyjątku zamki. Gwizdek natomiast posiada taką właściwość, że wystarczy na nim zagwizdać, aby się znaleźć tam, gdzie się pragnie. Spisaliście się najlepiej ze wszystkich i dlatego otrzymacie zaszczytne wyróżnienie!”

Powodzenia.

Anna Chodowska - nauczycielka bibliotek SP10